Hakkımızda

Grup bünyesinde kurulan ilk asfalt firması Ege Asfalt’tır.

2000 yılında kurulan Ege Asfalt 2016 yılına kadar yüksek kapasite ile birlikte en ileri teknoloji ürünü makinelerle faaliyetini sürdürmüş, bünyesinde son derece deneyimli yönetici ve işçi kadrosu bulundurmuş ve yetiştirmiştir, kamu kurumları tarafından üstlenilen otoyol, tünel inşaatı gibi işlerin yanı sıra kamu projelerine yönelik diğer yüklenicilere de hizmet sunmuş ve ayrıca birçok özel yatırımcının (örneğin fabrikalar, alışveriş tesisleri) asfalt işlerini tamamlamıştır.

2017 yılında faaliyetini sonlandıracak olan Ege Asfalt’ın yerini şimdiden yine grup bünyesinde 2015 yılında kurulan Dere Asfalt almıştır.
Dere Asfalt Ege Asfalt bünyesinde bulunan tüm tecrübeli kadro ve teknik ekipmanı kendi bünyesine transfer ederek teşkil edilmiş ve kurulduğu günden bu yana kısa sürede İzmir’de birçok projeye dahil olmuştur.

Kısa süre içerisinde dahil olunan bu projeler arasında İzmir İstanbul Otoyolu İzmir bölümü için asfalt temini, İ.B.B. iştiraki olan İzbeton için asfalt temini, Tire O.S.B. iç yolları için bölünmüş yol inşaatı, Aliağa Star Rafinerisi iç yolları uygulaması, Menemen Serbest bölgesi TPI fabrikası iç yolları ve saha uygulaması sayılabilir.