Tunay Gıda

Dere Madencilik A.Ş.’nin ana iştirakçisi olduğu Tunay Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Erzincan Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuş olan meyve püresi üretim tesisleri yurt içi ve yurt dışı meyve suyu pazarındaki tanınmış markaların hammadde teminine yönelik faaliyetlerini devam ettirmektedir.

TUNAY GIDA SANAYİ & TİCARET A.Ş. Erzincan’da Kurulu üretim tesislerimiz 3.000-3.500mt yükseklikteki “Munzur” ve “Keşiş” sıradağlarının arasındaki vadide yer almaktadır.

Bölgemiz, yıllık 280 güneşli gün sayısına ilaveten etrafındaki yüksek dağların kar yağışını alma yoğunluğu ve Fırat nehrinin geçiş yollarından dolayı hiç bitmeyecek su rezervlerine sahiptir.

Erzincan’da yerleşik üretim tesislerimizin stratejik olarak zengin meyve kaynaklarına ve tedarik alanlarına yakınlığının yanında endüstriyel kirlilikten uzak bir atmosferde konumlanması TUNAY GIDA’ya gıda üretiminde ayrıcalıklı bir avantaj sağlamaktadır. Bölgemizde ilaç kalıntısı olmayan yabani meyvelerin yoğunluğu ve erişim kolaylığı Tunay Gıda için dünya pazarlarında ayırt edici bir özellik olmuştur. TUNAY GIDA, Türkiye yerel coğrafyalarındaki tadı ve aroması yüksek özel meyvelerden elde ettiği ürünleri dünya pazarları ile paylaşırken ekonomik ve sosyal açıdan da sürdürülebilir meyve bahçeciliği ve plantasyon projelerini destekleme süreçlerinde üstlendiği aktif rolüyle bölge için önemli bir değer haline gelmiştir.